*OBJEVTE  BOHYNI  SEXUALITY  VE  VÁS - VZÁCNÝ  DAR  VYTVÁŘENÍ,  PŘIJÍMÁNÍ  A  SDÍLENÍ  ROZKOŠE*

 

Podle dr. Deepaka Chopry – při jakékoli pozitivní radostné aktivitě (a většina z nás se shodne na tom, že sexuální aktivita, včetně autoerotiky, takovou aktivitou je) zaplavuje celé tělo sloučenina, která se nazývá Interleukin-2. Jedná se o důležitý neuropeptid, který je součástí obrany těla před rakovinným bujením, představující fyzikální stránku pocitů tělesné radosti. Proto se v zájmu rychlého fyzického i mentálního povznesení nálady a dlouhodobého zlepšení vašeho zdravotního stavu nerozpakujte ponořit do vaší oblíbené erotické hry (nebo se nějakou naučte), aby vás povznesla na těle i duchu. Některé ženy tvrdí, že je takováto činnost omlazuje! (Při orgasmu dochází k významnému zvyšování produkce energie, jež se rozproudí po celém těle a tak není divu, že klimax regeneruje, ozdravuje a omlazuje organismus). Endorfiny, které se přitom uvolňují, navozují zvýšení svalového prokrvení a skvělé pocity. Zdravé a dobře vyladěné vaginální a pánevní svaly vedou ke zdravým a dobře vyladěným svalům břišním, ke svalům na nohou atd. Sexuální sval není izolovaný od ostatních částí těla!

Říká se, že Kleopatra k sobě v jediné noci povolávala stovky vojáků, aby ukojili její nenasytný sexuální “hlad“. Když však potkala Marka Antonia, změnila se v ženu jediného muže. Vždy, když její milenec odešel do dalekých zemí, ukájela svou mohutnou sexuální chuť širokým výběrem vynalézavých pomůcek, od robertků, vyrobených z hladkého dřeva nebo kamene, až po zlaté řetězy, papyrové lechtátka a pečlivě vybrané hrozny vína. Kromě toho, že tyto pomůcky hasily královninu vilnou žízeň, udržovaly také drahokam jejího libida v plném třpytu a lesku, dráždily a rozvíjely její úžasnou představivost, a zároveň posilovaly její magneticky neodolatelný sexappeal. Její oči žhnuly vášnivou výzvou vždy, když se Antonius vracel. Ihned jej divoce zasvěcovala do svých svůdných, nově objevených tajemství, jež během dlouhého odloučení objevovala. Tato žena byla ve velmi těsném kontaktu se svou niternou bohyní sexu - a vy můžete být též! Věděla, že správně zakřivený robertek je nejlepším přítelem každé dívky. Během osamělého večera může být okouzlujícím a zábavným společníkem, který je navíc spolehlivý, snadno dostupný a může si ho dopřát každá žena. Dnešní vibrující robertky a moderní pulzující masážní přístroje představují spolehlivý zdroj silných orgasmů a hlubokých rozkoší, jež nelze překonat. Jedna má přítelkyně potřebovala k vyvrcholení hodinu a půl trvající stimulaci rukama, ale díky spolehlivé elektrické hračce nyní zažívá ohromný klimax již po deseti minutách. Joan, naplno žijící šedesátnice, potřebovala až dvě hodiny rychlé a přímé stimulace klitorisu, aby dosáhla vyvrcholení. Vibrátor pro ni představuje zdroj konstantního a dlouhotrvajícího dráždění, které její tělo vyžaduje, jež jí ale není schopen poskytovat ani její manžel, ani její ruka. Já osobně jsem si teprve po použití vibrátoru uvědomila, co znamená mít opravdový orgasmus. Známá sexuoložka sice říká: “S vibrátorem mi trvá dosažení orgasmu déle, jelikož není tak citlivý na reakce mého těla, jako je má ruka“. Většina žen ale zjišťuje, že koncentrovaná a neumdlévající stimulace elektrickou pomůckou vede k rychlejším, snadněji dosažitelným a často i k intenzivnějším orgasmům, než jakých mohou docílit jiným způsobem. (Zkuste si položit prsty přes vnitřní stydké pysky, či na poštěváček a pomocí vibrátoru je rozechvějte. Nebo si do pochvy zasuňte kamenné vajíčko, sloužící k procvičování pubokokcygeálního svalu, či Venušiny kuličky a robertkem je uvnitř vagíny rozvibrujte. Takto se kuličky rozechvějí jedna báseň – popusťte uzdu  své představivosti – už se těšíte)?

Vibrátor rozechvívá miliony nervových zakončení na sliznici genitálií, víc než nejobratnější ruka či penis. Vede k mnohem intenzivnějšímu vzrušení, ne-li přímo k extatickému orgasmu! Nebojte se, že se stanete na vibrátoru závislé. Pravý opak bývá pravdou! Jakmile pomocí vibrátoru, či jiných hravých pomůcek, ženy poznají plný rozsah svých erotických schopností, jsou schopny přenést svůj nově objevený talent do milování s partnerem nebo sami se sebou. Jedna kamarádka mi řekla jak si užívá s vibrátorem a tak jsem to chtěla vyzkoušet též. Bylo to skvělé, protože jsem mohla řídit všechny ty intenzivní pulzující pohyby přesně tam, kde jsem je chtěla mít a na jak dlouho jsem je chtěla mít. Měla jsem pocit, že se ve mně schyluje k nějaké explozi nebo že se blížím k okraji propasti. Za chvilku jsem opravdu padala do nádherné “propasti rozkoše“ a pocitů, o nichž jsem nikdy nesnila, ani netušila, že je jich mé tělo schopno. Existují různé ženy – bohyně sexu a stejně tak existují vibrátory mnoha rozmanitých stylů, podob a velikostí. Můžete si, podobně jako já, pořídit celou paletu vibrujících hraček a střídat je podle momentální sexuální “chuti“ a nálady. Nebo, jako Joan, dejte přednost jednoduchosti jedné dokonalé erotické pomůcce, neomylně vyladěné na vaše individuální vnitřní prostory. S vibrátorem na vás čekají nové smyslné vrcholy a zážitky!

Vaginální orgasmy jsou poněkud odlišné od klitoriálních. Zprvu si jich možná ani nevšimnete, protože nejsou doprovázeny intenzivními svalovými stahy. Vaginální orgasmus má podobu spíš hlubších vln uvnitř pochvy, které vás mohou dostat na stabilní hladinu extáze a odtud k dalším – vyšším úrovním prožitků. Rachel vysvětluje: “Když mám vaginální orgasmus, celá moje pánev a někdy i celé mé tělo, se chvěje a vlní. Dochází k tomu, když si vibrátorem dráždím zadní část pochvy u dělohy. Po jednom takovém vyvrcholení jsem na chvíli uspokojena, ale brzy toužím po větším množství sexu se skutečným penisem. Manžela to velice vzrušuje, když si sama se sebou pohrávám“. Jiná vibrující “čarodějka“ říká: “Ráda se nejdříve potěším tak, že dráždím poštěváček vibrátorem. Pak ho odložím a laskám vnitřek pochvy prsty, dokud se (aktivovanou a rozprouděnou kosmickou energií) má jeskyňka lásky nezačne sama od sebe vlnit. Poté mi jen stačí lehce se dotknout G bodu a nádherná tekutina rozkoše ze mne začne prýštit s takovou intenzitou, jakoby pocházela ze samotného centra mého bytí“. Jiná svůdkyně mi zase prozradila cenná moudra, které ji zavedly ještě dál než k “obyčejným“ orgasmům, jež ženy běžně dosahují. Orgasmus je jak elektrický náboj, který se “prsty v zásuvce“ uvolní – to pro ni sice je vzrušující pocit, ale trochu “primitivní“ a krátký. Zjistila, že, když dokonale uvolní svou mysl, má-li pocit úplného bezpečí a zbaví-li se všech obav a zábran, může se dostat za tento “bouřlivý náboj“, do stavu nádherného vlnění a slastné rozkoše – která může setrvávat velice dlouho! Ona je v úzkém kontaktu se svou niterní Bohyní rozkoše, jež nejlépe ví, co má se svým tělem dělat a tak se jen nechává vést! Musíte být ochotni dokonale splynout sami se sebou – se svou tělesnou, astrální, mentální i duchovní podstatou Bytí, v níž jsou veškeré tyto nádherné “extatické“ frekvence, tvořící pocity blaženosti, uloženy! Taoističtí mistři pohlížejí na pocit jednoty, dosažený při orgasmické extázi, jako na magický zážitek. Budete-li k těmto extázím přistupovat jako k duchovnímu propojení, zjistíte, že nad výšinami běžného orgasmu v láskyplném spojení se spirituální podstatou Bytí, leží vyšší – mystické zážitky, tvořené různými pulzujícími duchovními energiemi, jež v bytostech vytváří pocity blaha! Nebudete-li přistupovat k uspokojování a orgasmu jen jako k fyzickému uvolnění – můžete začít prožívat to samé i vy ! Jak probudit bohyni sexu v každé ženě, od Olivia St. Claire - vřele vám doporučujeme přečíst si tuto knihu.

 

RŮZNÉ  PODNĚTY  A  PŘÍČINY  FORMUJÍCÍ  LIDSKOU  OSOBNOST,  ANEB  FANTAZIE  TOUHY  A  MASTIRBACE.

Není možné pojednávat o erotické fantazii, aniž bychom se podívali na masturbaci. Erotická potěšení, která si člověk přivozuje sám, začínají velmi brzo v životě. V prvních několika týdnech života se dítě naučí, že jeho ústa jsou schopna pociťovat vysoké vzrušení a každé matce, která poznala své dítě při kojení je jasné, že dítě z tohoto zážitku získává mnohem více než jen mléko. Je vidět blažený výraz na tváři - nezměrné potěšení, možná dokonce zřetelné známky genitálního vzrušení. Když při regresích přivádím dospělé do této fáze psychosexuálního vývoje, často je to zjevně vzrušující a mnozí z nich si vůbec poprvé v životě uvědomí spojitost mezi orálním potěšením a genitálním erotismem. Výsledky, jež vzejdou z takovýchto vhledů a zkušeností, bývají skvělé. Jedlíci, pijani, těžcí kuřáci a jiní, kteří mají nějakou orálně fixovanou závislost, najednou vidí své sklony takové, jaké jsou. Když se těmito chutěmi postihujícími život dospělých začnete zabývat v oblasti vědomé mysli, je mnohem snazší se s nimi vypořádat! V další fázi psychosexuálního vývoje dítě objevuje, že vyměšování působí příjemné pocity a podobně jako ústa - stává se příslušná anatomická oblast erotogenní. O sexualitě malého dítěte se říká, že je polymorfní - v tom smyslu, že jako erotické se dá používat téměř všeho. Něco z toho přechází dítěti do fantazie a přetrvává dlouho do dospělosti. To pomáhá vysvětlit, proč se v dospělém životě může erotickým stát téměř všechno a proč existuje tolik fantazijních témat, z nichž se zpočátku zdají naprosto neerotická těm lidem, kteří o ně nejevili zájem. Oba tyto typy spojitostí jsou doprovázeny fantaziemi, které si vědomě i nevědomě připouštíme a pak je používáme. Takovéto rané fantazie vytvářejí základy pro hluboce zakořeněné fantazie pozdějšího života. Další stupeň dětského psychosexuálního vývoje zahrnuje pocity vůči rodiči opačného pohlaví. V této fázi si dítě uvědomuje, že genitálie jsou oblastí příjemných pocitů a hraním si s nimi doprovází fantazie. Ve věkovém rozmezí 3 až 5 let některé tyto fantazie obsahují rodiče opačného pohlaví. V tomto období mnozí chlapci říkají, že si chtějí vzít svou matku a dívky si přejí, aby matka odešla a uvolnila tak místo, aby mohly být samy s otcem. Staré fantazie, které byly spojeny s genitálním vzrušením v raném dětství, nyní opět vystupují na povrch a dítě si začíná souběžně s fantazií aktivně vytvářet příjemné tělesné pocity. Ale toto spojení touhy po rodiči opačného pohlaví a příjemného genitálního pocitu přináší potěšení zabarvené pocitem viny! Strach z trestu, jenž hrozí ze strany rodiče stejného pohlaví, je velký a hrozí, že doposud nejhlubší "milostný vztah" (tj. ten s rodičem opačného pohlaví) se promění v noční můru. Z tohoto důvodu patří oidipovské fantazie (jak se jim říká) k nejvíce potlačovaným a nejméně často přiznávaným v dotazníkových studiích. Avšak potlačené oidipovské fantazie neodejdou! Objevují se v mnoha skrytých formách - v nočních snech, v denním "snění" a v erotických fantaziích! Fyzický projev masturbace se může u dětí objevovat ve skryté formě jako kousání nehtů, cucání prstů nebo obsesivní hra s předměty. Někdy je orální erotické potěšení natolik zřejmé, že je zřejmě důvodem, proč dospělí dětem v těchto zvycích tak silně brání. Ale kdo ví, co se děje v dětské mysli? Mnoho dětí či v pozdějším stádiu dospělých tvrdí, že při masturbaci je jejich mysl prázdná. To nemůže být pravda; říci, že je, ve vědomí v bdělém stavu, mysl vůbec kdy bez obsahu, je logický nesmysl. Co mysl vidí jako prázdno, je fantazií zrovna tak, jako představa plná obrazů. Absence fantazie při masturbaci téměř jistě představuje nějaký druh “obranného“ mechanismu, jež jedinci braní vidět to, co na plátně je. To se potvrzuje, když praktičtí terapeuti jako já používají hypnózu nebo různé druhy regresivních technik, aby odstranili velmi hluboké nevědomé "clony z plátna" a tím umožnili člověku vidět to, co tam vždy bylo. Mnozí lidé, když jsou dotázáni na masturbaci, tvrdí že začíná v pubertě. Většina jich opravdu zažije značný nárůst pohlavního pudu právě v této době a je pravda, že fantazie většiny dětí se velmi rychle rozvinou právě v tomto stádiu pohlavního vývoje. Nicméně asi třetina žen, jež poznávám, říká, že si nevzpomínají, že by kdy byla doba, kdy nemasturbovaly - již od ranného dětství. A každému pozornému rodiči je naprosto jasné, že děti, včetně velmi malých, dráždí své genitálie různými přímými a nepřímými způsoby a tím si přivádějí orgasmus nebo silné pohlavní vzrušení. Většina dětí se brzy v životě naučí svou masturbaci tajit a mnohé z nich, zejména dívky, si vytvoří skryté způsoby, jak dosáhnout vysokého sexuálního vzrušení, aniž by to kdo věděl. To je patrné u mnoha žen, u nichž se zabývám s jejich problémy s orgasmem. Obvykle masturbují nepřímými způsoby, které obsahují jen malý či vůbec žádný kontakt s genitáliemi, ale jisté je, že to je masturbace v každém smyslu tohoto slova a ony to, třebaže nevědomě, vědí. Díky tomu je zjišťování rozšířenosti masturbace u žen velmi obtížné. Mnoho žen, které vidím, tvrdí, že nemasturbují a že nemají erotické fantazie. Stačí ale položit jen docela povrchní otázky a je jasné, že ani jedno není pravda. Jsem si jist, že asi devět žen z deseti a o něco vyšší množství mužů masturbuje. Nepřímé stimulační metody jsou vzácné u mužů, ale vůbec ne u žen. To vše dokazuje, jak moderní kultura potlačuje otevřený projev sexuality u žen. Masturbace a fantazie jsou nerozlučně spjaty! I když by bylo bláhové tvrdit, že první se bez druhého neobejde, jsem si jist, že pro obrovskou většinu lidí jde obojí ruku v ruce. Mladí lidé, kteří objevují svou sexualitu, jsou často překvapeni, či jsou v rozpacích z toho, jak naléhavé jsou jejich fantazie v době rané puberty. Co bylo dříve nemyslitelné nebo zakázané, je nyní nejen nepřekonatelné, ale velmi vzrušující. V kombinaci s tělesnou odměnou sexuálního uvolnění to spojuje mysl a tělo způsobem, který vytváří masturbační scénář, jenž může vydržet na celý život - i když možná mírně zamaskovaný v jiné podobě. Většina lidí při masturbaci zapojuje fantazii. To přináší jednu velkou výhodu: velmi vysoké vzrušení. A jednu velkou nevýhodu: pocit viny. Jak jsem již zdůraznil, někteří lidé se cítí v souvislosti s masturbací provinile, ale ne kvůli činu samotnému, z nějž mají vědomě i nevědomě požitek a jsou s ním v celku vyrovnáni, nýbrž kvůli fantaziím, které ji provázejí. Fantazie je jednou z nejdůležitějších oblastí lidské sexuality, protože zabarvuje veškeré sexuální jednání po celou dobu života. Masturbace je pro sexualitu tím, čím je řeč pro diskusi. Je důležitým nástrojem v sexuálním životě každého, ať už to člověk vědomě uznává, nebo ne. Fantazie samozřejmě není nezbytná, aby došlo ke vzrušení. Mnoho lidí může dosáhnout velmi vysoké hladiny vzrušení fyzickou stimulací bez jakékoli fantazie. Fantazie ale může vzrušení zvýšit a umožňuje ho tam, kde by k němu jinak nemuselo dojít. Další, méně zřejmou funkcí fantazie při masturbaci je, že pomáhá lidem uplatnit různé stránky jejich osobnosti současně vedle sebe. Jeden můj pacient začal mít fantazie o tom, jak pozoruje dvě ženy, když se milují. Zpočátku měl trochu obavy z toho, že by jak sám řekl, mohl "propadat lesbickým fantaziím". Po vcelku povrchním zamyšlení nad jeho momentálním stavem bylo ale jasné, že se ve svém nevědomí začal vyrovnávat s ženskými stránkami své osobnosti, které v něm do té doby vyvolávaly pocit viny a úzkosti. Takovéto fantazie se mohou zabývat mnoha nejrůznějšími a měnícími se stránkami lidské oblasti a ty pak různě propojovat. To činí z jakékoli interpretace fantazií obtížný proces, protože věci nemusí být tím, čím se zprvu zdají být. Když čtete lékařskou či laickou literaturu o fantaziích, můžete si všimnout, že o spojitosti mezi vzrušením a fantazií se téměř nikde nepíše. To je způsobeno tím, že pohlavní vzrušení je jen vzácně předmětem seriózního výzkumu a že psychoanalytikové, sexuologové a terapeuti jej z velké části ignorují. Hlavním problémem je to, že pojem sexuálního vzrušení je tak nepřesný. I sama definice je dosti těžká. Možná tím nejlepším způsobem, jak věc pojmout, je chápat vzrušení jako stav očekávání, v němž se předtucha nebezpečí střídá s nadějí na vyhnutí se nebezpečí. V případě sexu je zde místo nebezpečí rozkoš. Ale pro překvapivě velké množství lidí rozkoš paradoxně představuje jisté nebezpečí. Mnozí lidé rozkoš nesnášejí a vyhýbají se jí, zvláště když rozkoš zahrnuje sexualitu. Bylo řečeno, že sex je největším zdrojem úzkosti u lidských bytostí a jako takový ho někteří lidé vědomě - nebo nevědomě považují za nebezpečný. Určitým způsobem je vzrušení mentální stav tvořený fantazií, která je podmíněna dřívější zkušeností, jež byla znovu připomenuta či vyvolána, aby sloužila současné potřebě. Různé druhy fantazií vytváří různé typy vzrušení. Například vzrušení člověka, který se obléká do šatů opačného pohlaví, je jiné než mimogenitální - tělesné vzrušení ženy, která si představuje třeba "brutální - sadistický" útok. Tato vzrušení jsou také vcelku rozdílná fyziologicky! Události v pozadí, které je vytváří, jsou jedinečné u každé osoby. Těžké, či téměř nemožné je vzrušení definovat nebo měřit a ještě těžší je zjistit, proč je jeden člověk vzrušen třeba hedvábnými punčochami, jiný ženou s velkým pozadím a další třeba mužem se štíhlými stehny. Proč jednoho muže nohy vzrušují a jiného ne? Proč chlupatí muži některé ženy přitahují a jiné ne? Jedním z důvodů, proč je tohle všechno pro vědce tak problematické je fakt, že touha je živnou půdou pro fantazii, na rozdíl od mnoha jiných oblastí lidské psychiky. Fantazie vystavena vědeckému zkoumání, se obvykle proplétá s jinou  prchavou "květinou“, jež je vzrušení! Tajemství, zakrývání, represe, pocit viny a stud však má jen málo společného se zdravou - upřímnou - nesobeckou touhou! Fantazie pomáhá vytvářet vzrušení, nejen sexuální a z klinické zkušenosti se zdá, že v jádru všech fantazií je několik faktorů, i když obvykle ne všechny najednou. Hlavní psychologická témata jsou: tajemství, iluze, riziko, frustrace, agresivita, pomsta, proměna traumatu ve vítězství nebo nějaká forma odlišení. Agresivita se objevuje v mnoha fantaziích obou pohlaví a to z toho důvodu, že děti se nemohou ve skutečném životě bránit proti útočníkům, obvykle rodičům. Uklidňují se tím, že unikají do svého "snění" - světa fantazie, kde jsou schopny se bránit! V jejich nevědomí se tak může vytvářet i způsob hledání pomsty! Proto jsou i různé hry a příběhy, obsahující značnou míru agresivity, tak nevhodné! Dítě se zlobou a nepřátelstvím ostatních může také naložit tak, že je internalizuje, zneškodňuje a možná je také překrývá příjemnými zážitky, třeba v podobě sexuálních vjemů a pocitů. Tak se v dítěti ochraňuje pocit vlastního-osobního Já, obnovuje rovnováha sil a udržuje erotická kapacita. Když o agresivních a sadistických fantaziích diskutuji se svými pacienty, často si připomenu, jakým agresivním a sadistickým látkám byly a jsou vystaveny mé vlastní děti, v podobě kreslených seriálů typu pohádek Tom a Jery a spoustou dalších velmi populárních příběhů "pro děti". Je zřetelné, jak se vzrušení ze zloby, agresivity a pomstychtivosti v mysli a těle následně mísí s erotickými pocity a jak se celá tahle směs dá spustit v kterémkoli bodě nějakým impulsem. Proto jsou někteří lidé v tomto smyslu postiženi! Dokážou se sexuálně vzrušit, jen když jsou rozzlobeni (nebo poníženi); když se cítí agresivní a když se pak vzruší nedokážou oddělit zlost od vzrušení či naopak; nebo se vzruší (či naopak horlivě popírají svou sexualitu), jestliže se objeví téma moci. Zajímavé je, že humor, podobně jako sexuální vzrušení, je potlačená agresivita, jež dostala společensky tolerovatelnou podobu. Moc humoru hovoří sama za sebe! Mnozí lidé myslí na sex nebo mají celou sexuální fantazii třeba i několikrát za den. Oddávají se fantaziím při denním snění, při masturbaci a při pohlavním styku. Ve srovnání se “sněním“, se však mohou bezstarostně milovat (a nebo masturbovat), třeba jen jednou za pár dní. Hovoří-li se o mužském sexuálním vzrušení, říká se, že obrazový materiál (či alespoň vizuální stimul) je nejúčinnější. Jistě je pravda, že většina mužů se nejprve dozvídá o ženské anatomii z obrázků. Při výzkumech se používají diapozitivy, mluvený text, film a fantazie působící na sexuální vzrušení. Zdá se, že muži nejvíce reagují na otevřené zobrazení sexuality a z toho nejvyšší míru fyziologických reakcí působí film a nejnižší fantazie. Je zajímavé, že opakování fantazií zřejmě nemá u mužů za následek vyprchání nebo snížení jejich hodnoty. Dalo by se předpokládat, že prožití téže scény ve fantazii znovu a znovu způsobí, že se stane nudnou - zvláště když stojí na vizuálních komponentech sexuálního vztahu (na rozdíl od romantických a emocionálních). Zjistilo se ale, že tomu tak není. Ženy mají též své oblíbené fantazie, ale ve srovnání s anatomicky a vizuálně explicitními látkami mužů, má obsah jejich fantazií tendenci být emocionálně složitější. Ženy, které se nejvíce oddávají fantaziím, vytvářejí nejvyšší hladiny genitální reakce! Nejlepší způsob pro ženu, jak dosáhnout své nejvyšší hladiny vzrušení, je nejen používat při masturbaci fantazie, ale po osvojení zvyku erotického snění, opravdu masturbovat. Trávím spoustu času klinickou pomocí a povzbuzováním žen v tom, aby si vytvořily svůj fantazijní pohlavní život a učinily ho součástí procesu převzetí kontroly nad svým pohlavním životem. Takové ženy jsou pak mnohem spokojenější, jak v posteli, tak mimo ni (neboť orgasmus mimo jiné uvolňuje napětí a anuluje neurózy), než jejich kolegyně, které za své erotické vzrušení přebírají jen malou odpovědnost. Když ženy začínají se svým "tréninkem", povzbuzuji je, aby velmi konkrétně myslely na průnik - zasunutí penisu (či vibrátoru), ovládání vagíny, vaginální pocity, pocity vyvolané stimulací pochvy prsty a jiné vjemy. Je-li fantazie zaměřena na tyto scény a vjemy, mohou začít získávat orgasmickou kontrolu dokonce i ty ženy, pro něž bylo těžké orgasmu dosáhnout! Proces potěšení z masturbace obvykle ještě dále vylepšují a netrvá dlouho, než žena učiní tohle všechno součástí svého pohlavního života. U mnoha žen se docílí toho, že tímto způsobem mohou při pohlavním styku zažít orgasmus vůbec poprvé v životě! U takové terapie zjišťuji, že ženy s nejsilnějšími orgasmy mísí jak romantické, tak otevřeně erotické fantazie. Všechny fantazie mají svůj původ v nevědomí. Můžete si je uvědomit, když některým z nich dovolí váš nevědomí cenzor vyjít ven zatímco spíte nebo když je něco vynese na povrch v průběhu bdění. Nenašli bychom žádné identické fantazie, nicméně existují běžná témata. V mé knize z nich uvádím více než čtyřicet nejdůležitějších a nejoblíbenějších, popisuji jejich erotické prvky a interpretuji je, abych odhalil, co fantazie říká svému tvůrci o jeho pohlavním životě. Mým cílem je umožnit vám, abyste přijali své osobní a partnerovy fantazie, jakož i fakt, že lidé fantazie mají a cítili se s nimi přirozeně - bez pocitů viny! Lepší porozumění vede k obohacení partnerských a sexuálních vztahů i sexuálních praktik. vřele vám doporučujeme přečíst si tuto knihu; Dr. Andrew Stanway-Sexuální Fantazie

 

ORGASMUS = ZDRAVÍ a skvělá nálada - dar matky přírody, najdete na: www.trefy.cz/org

 

Sexualita a čakry - dimenzionální "brány", které nás energeticky propojují s beztvarým Bytím našeho Universa.

Lidská sexualita je jednou z forem projevu a zrcadlem vždy přítomného aktu tvoření, který probíhá ustavičně na všech rovinách života v Universu. Když vznikla v okamžiku tvoření z jednoty mnohost, rozdělilo se beztvaré Bytí nejprve na dvě základní formy energie - jednu oplodňující, mužskou a druhou přijímající, ženskou. Číňané dali těmto prasilám už před tisíciletími názvy jin a jang. Ze hry těchto energií vychází všechno stvořené! Ženské jin je ustavičně oplodňováno mužským jang a rodí život v jeho nekonečně různých formách. Na fyzické úrovni člověka se projevuje hra těchto sil jako sexualita. Skrze ní je člověk spojen s všudypřítomným aktem tvoření života v jeho celistvosti a extáze, kterou při tom může zažít, odráží opět Blaženost tvoření. Síly jin a jang se projevují v celém Universu jako polarity. Všechno - aby mohlo obstát - má svůj protipól! Jeden pól existuje jen díky druhému, zmizí-li jeden, zaniká i druhý! Toto základní pravidlo platí ve všem! Tak můžeme např. vydechovat, jen když se nadechneme, necháme-li jedno, přestává i druhé. Vnitřní podmiňuje vnější; den noc, světlo tma, rození umírání, muž žena atd., přičemž obě polarity jsou navzájem záměnné. Každý pól potřebuje ke své celistvosti svůj protipól! Jin jang symbolizují vpravdě pozoruhodným způsobem rytmický pohyb všeho života. Jin přitom představuje jednu stranu celku - ženskou, rozpínavou, citovou, pasivní a nevědomou, jang představuje druhou stranu - mužskou, stahující se, intelektuální, aktivní a vědomou. Není a nemůže v tom nikde ale být žádné hodnocení ve smyslu, větší - vyšší ceny! Stávající rovnováha nás obklopujícího Universa je výsledkem vztahu mezi protiklady! Protože je vše v Universu v neustálém pohybu, je také jin a jang v každém okamžiku latentně přítomno i ve svém protipólu! To je symbolizováno bílým bodem v tmavém jin a tmavým bodem v bílém jang. Každý z obou pólů v sobě ukrývá zárodek protipólu a je jen otázkou času, kdy se jedna polarita přemění v druhou! V některých oblastech (např. v atomární rovině) dochází k tomuto přepólování ve zlomcích vteřiny. Den a noc se střídají průměrně po dvanácti hodinách a výdech - nádech po několika vteřinách. U lidských bytostí je tato přeměna polarity, z mužské na ženskou nebo obráceně, většinou možná jen novým zrozením. Všechno přichází a odchází, pohybuje se a proměňuje na základě výměny a střídavého působení jin a jang, které jsou dvě základní síly Universa! Ale teprve oba cykly tvoří jednotu! Také láska a sexualita mají svůj základ v této zákonitosti. Oba póly usilují spojit se v jeden, přitahují se jako dva rozdílné póly magnetu. Jestliže dojde ke sjednocení protikladných sil, navzájem se zamění! Žena a muž mají ve všech svých základních rysech opačnou polaritu. Opačná polarita se projevuje i na úrovni energií. Všude tam, kde muž má polaritu plus, je u ženy mínus a naopak! Platí to i o otáčení čaker. Tak vzniká, mezi ženou a mužem na všech čakrami reprezentovaných úrovních, vzájemné přitahování a doplňování, což může vést k dokonalému vnitřnímu spojení. Abychom toho dosáhli, musí však být naše čakry bez jakýkoliv blokád! Při sexuálním spojení, (nebo při autoerotice), je proud energie v hlavním kanálu, Sušumně, výrazně vybuzen a zesílen! Energie v druhé čakře enormně vzroste a když nejsou čakry zablokovány, napájí tento přebytek energie všechny ostatní čakry našeho systému! Přitom je sexuální energie, (která představuje určitou formu Prány) transformována do frekvencí ostatních čaker! Ta pak vyzařuje z čaker, skrze kanály nádí, do fyzického těla a do vibračních polí a plní je znásobenou Životní energií! (Čímž regeneruje a omlazuje fyzické tělo)! (Pří naladění na kosmické harmonické energie, pocházející z ostatních energetických center - čaker a splynutí s nimi, prožijete buněčný - Kosmický orgasmus - blaho "nejvyšší"). Při sexuálním vyvrcholení dochází k mocnému oboustrannému uvolnění sil všemi sedmi čakrami a ke splynutí na všech čakrám odpovídajících úrovních! Oba partneři se cítí oživeni až do hloubi svého bytí a současně zcela uvolněni, pociťují vnitřní spojení a lásku, která překračuje rámec osobního chtění vlastnit. Partnerský vztah tím zakusí naplnění, které již není závislé na vnějších věcech. Avšak takto naplňující sexuální splynutí může být v této dimenzi prožíváno jenom tehdy, když se partneři jeden druhému zcela otevřou a osvobodí se od všeho strachu, který by mohl zabraňovat volnému toku energie v systému! Pokud je jen jediná čakra u jednoho z partnerů zablokována, nemůže být dokonalé spojení prožito! Blokovaná čakra vyvolává navíc poruchu v toku energie odpovídající čakry partnera! Většina lidí zažívá sexualitu pouze druhou čakrou. U muže kromě toho hraje dominantní roli energie první čakry coby tělesné hnací síly. Jestliže je však sexualita omezena jen na nižší čakry, stává se jen omezeným zážitkem, ze kterého jsou oba partneři spíše unaveni, zeslabení a nespokojení a mají tendenci od sebe odejít a uzavřít se do sebe. Je to jako kdyby se na strunném nástroji brnkalo stále na jednu nebo dvě struny - nikdy by se nerozezněla celá škála tónů (vibrací). Z hlediska energií se skutečně při takto omezené sexuální praxi spotřebuje mnoho energie, protože energie z jiných čaker se transformují na sexuální energii a vyzáří se druhou čakrou. Energiím je tak zabráněno, aby svou přirozenou cestou stoupaly vzhůru a naplnily současně všechny ostatní čakry. Nejpřirozenější cestou, jak odstranit blokády bránící dokonalému sexuálnímu splynutí na všech úrovních, je výměna energií čaker srdce! Když oba partneři vyzařují lásku svého srdce, volně a beze strachu, harmonizuje se jejich vlastní i partnerův systém energií! Strachem podmíněné blokády se uvolňují a je možná výměna v úrovních všech ostatních čaker. Proto milostné "spojení" mnohem více naplňuje a uspokojuje, když kromě tělesné přitažlivosti je mezi partnery také pocit hlubší lásky! Tak jsou aktivovány vibrace vyšších frekvencí a sexualita se pozvedá nad čistě tělesný kontakt k Duchovnímu splynutí! To je základem umění tantry, která se učí a praktikuje po tisíciletí. Dochází při ní k daleko mocnějšímu sexuálnímu prožitku, než se obecně pokládá za možné! Taková zkušenost nás zavádí do skutečně jiných dimenzí prožívání a prociťování! Uvědomíme si, že sexuální energie není uzavřena pouze v našich pohlavních orgánech. Je obsažena v každé naší buňce stejně jako ve hře ženských a mužských sil - ve všech projevech tvoření! Dokonalé splynutí s milovaným partnerem nás vede k zážitku vnitřní jednoty s pulsujícím Životem v Universu a v okamžiku orgasmu, když dualita na moment přestává existovat, zažíváme jednotu s absolutním beztvarým Bytím, které představuje stálý základ i cíl pro hru obou polarit.     (Přečtěte si od Shalila Sharamon - Základní kniha o čakrách)


ORGASMUS = ZDRAVÍ a skvělá nálada - dar matky přírody, najdete na: www.trefy.cz/org

* * ENERGIE PODLE STARÉ ČÍNY * *

Ještě včera jste překypovali radosti a optimismem a dnes s vámi není řeč? Jak ovládnout tyto výkyvy nálad a dosáhnout vnitřní harmonie, to nám poradí sedmi-tisícileté čínské učení feng shuj.

Neustálý tok éterické - vesmírné energie. Podle učení Dálného východu existuje životní energie čchi, která putuje po těle - po drahách nazývaných meridiány. Člověk se cítí zdravý, když je každá z jeho buněk dostatečně zásobovaná životodárnou silou. Pokud se tok čchi naruší v důsledku negativních venkovních či vnitřních vlivů (strach, stres, agrese, deprese, podrážděnost aj.) vytvoří se na energetických drahách blokády, které mají nepříznivé důsledky pro tělesné i duševní zdraví.

Dopřejte si čas na přemýšlení. Energie čchi se dělí na dvě části: jin a jang. Jin se stará o klid a uvolnění, zatímco jang to vyvažuje aktivitou a napětím. V zásadě máme vždy k dispozici obě síly, ale většinou v rozdílné intenzitě. Jeden typ energie u každého člověka mírně převládá a proto, když jste například aktivnější typ jangový, stačí vám méně spánku, pokud jste klidnější typ jinový, měli byste požadavkům svého těla na spánek podle možnosti vyhovět. Tato aktivita se projevuje i v potřebě odpočinku a v rychlosti rytmu života. Proto si neškoďte časem limitovanou prací, pokud jste jinový typ, anebo neseďte v knihovně, když jste jangový - dynamický typ. Totéž platí například o cvičení jógy anebo aerobiku. To, co vyhovuje sousedce, nemusí vyhovovat i vám. Tělo je velmi moudrý energetický stroj. Když jsou hlavní zdroje energie vyčerpané, okamžitě hledají rezervy v méně důležitých oblastech těla. Proudění čchi se však tím narušuje a vytrácí se dobrý tělesný i duševní pocit. Ať jste jakýkoli typ, udělejte si čas na to, abyste mohli problémy promyslet v klidu! Neurovnané myšlenky a starosti tvoří v oběhu energie blokády! To člověka unavuje, je bez nálady a po delší době můžeme podlehnout i depresím.

Jak získat pocit vyrovnanosti? 1. Nevyváženost jinu a jangu pomáhají korigovat dechová cvičení: při nádechu si tedy střídavě stlačujte - ucpěte nejprve jednu a potom druhou nosní dírku. 2. Velmi důležitá pro nerušený tok energie čchi je vyvážená strava, především vyrovnané hospodaření s kyselými a zásaditými jídly. To brání tomu, aby se v těle ukládaly odpadové produkty látkové přeměny. Kyseliny nás totiž oslabují. Jde především o tyto potraviny: sladkosti a cukry, kávu a černý čaj. Naproti tomu zásadité látky nás posilují. K nim patří například brambory, rajčata, banány a melouny, mléko a mléčné výrobky. 3. Proudění čchi oslabuje i nedostatek pohybu. Proto je i třeba se v posteli před vstáváním pořádně protáhnout.¨4. Střídavé sprchy studenou a teplou vodou aktivizují proudění krve a energie. Velmi rychle vás osvěží. 5. Tok čchi můžete podpořit též pomocí tělového oleje a masáže. 6. Pohár vody před jídlem podpoří spalování energie. 7. Vyrovnanost, štěstí - blaho ducha a těla je neúčinnější všelék - umožňuje volnému proudění energie čchi, jež je životadárnou energií a základní podstatou - stavebním "materiálem" pro vše v existenci! (Doporučujeme přečíst si knihu Kámen Mudrců, od Michio Kushi a Edward Esko).

Dá se získat harmonizující energie čchi? Podle učení tao ano.Energie čchi je též nazývaná plodivá, tvořivá, životodárná energie. A právě v této oblasti spočívá přeměna "negativní" - disharmonické energie na "pozitivní" - harmonickou. Existuje technika, ovariální  dýchání, což je jeden ze způsobů, který také otevírá energetický "kanál". Tímto kanálem necháte proudit negativní a sexuální energii. Když se tyto dvě energie zkombinují a obíhají, nastává přirozený proces spalování jež změní negativní energii - disharmonickou na životadárnou sílu: Tak se kupříkladu při milování vytváří cyklus pozitivní - harmonické energie, který pomáhá zvládnout negativní emoce. Dalším způsobem přeměny negativní energie na pozitivní čchi je harmonizování vnitřních orgánů, se kterými je tato energie spojená. Rozeznáváme několik typů spojení: zapálený - (srdce), netrpělivý, uspěchaný, studený - (ledviny), ustrašený, teplý - (játra), zlostný, vlažný, teplý - (slezina), ustaraný, chladný, studený, smutný - (srdce). Pokud podle tohoto klíče zůstává negativní - disharmonická energie uvězněná v těchto orgánech, může se později změnit na chorobu! (Snažte se proto transformovat veškeré disharmonické - nepříjemné emoce - pocity na harmonické pocity radosti a štěstí - blaženosti). I v potravě je možné použitím pěti prvků přeměnit negativní energii na životodárnou. Pět prvků může být: slaný, sladký, hořký, kyselý, sladkokyselý. Taoističtí mistři považují čchi za klíč k dobrému zdraví a uvědomují si, že zdravý člověk může přesouvat svoji čchi na vyšší energetickou úroveň. Tím zvýšíme jeho potenciál a můžeme pracovat na zdokonalování svého duševního a duchovního těla. Při současném výdeji energie na to nemáme dost sil. V oblasti zdravotnictví existuje dost metod, které pomáhají zaktivizovat naši životní energii čchi. Jsou to akupresura, masáž, taina, šiacu, džin-šin-do, džin-šin-džucu, tchaj-ti-čchuan, čchikung, zdravá výživa, Bachovy květy, léčba bylinkami, aromaterapie, hydroterapie, meditace, jóga atd., ale i sex. (Doporučujeme přečíst si nějaké knihy odhalující různá "tajemství" východní  "filosofie").

Sexuální energie. Podle taoistických mnichů je nejhodnotnější a nejsnadnější přeměna na energii čchi sexuální energie. Nesmíme však zapomínat, že i příliš energie čchi škodí, a proto se nesmí nic přehánět. Každá nerovnováha může způsobit onemocnění. Mládež má například hodně životní energie, jen ji nedokáže správně usměrnit. Proto ji spaluje alkoholem, adrenalinovými sporty, drogami, kouřením. Zpočátku se zdá, že tyto způsoby zvyšují energii, opak je však pravdou. Odvádějí ji z těla všemi možnými způsoby (kanály) a orgány a v konečném důsledku tělo velmi oslabují. Konzumentům nakonec zůstává utlumená neplodná energie. Jejich řešením je hledání a užívání stále většího množství stimulantů, a to je začarovaný kruh závislosti. Proto by si lidé měli raději dopřát dobrý sex (dosahovat orgasmu - třeba i autoerotikou) než nejrůznější jiná "dráždidla". Při orgasmu navíc vzniká obrovské množství životodárné síly. Kdo se naučí tuto sílu dostat do organismu a nevypustit ji mimo tělo, prožije takzvaný totální tělesný orgasmus a vytvoří si tolik energie, že si ji může zachovat, i transformovat. Důležité je vědět, že negativní emoce nás o energii obírají, zatímco pozitivní ji dodávají. Emoce se samozřejmě ukládají i do našich orgánů. Oslabení může nastat, když jsme udělali něco, za co máme výčitky svědomí. Pocit viny oslabuje činnost orgánů. Když žijeme v zásadě - v rovnováze s pravidly Univerza, mohou i dědičně slabé orgány nabírat na síle, což se odrazí v našem myšlení a přes to pak zpětně na našem zdraví. Všechno se vším souvisí! Láska, radost, laskavost, mírnost, pokora - úcta a čestnost se nám okamžitě vrátí v podobě spokojenosti a zdraví !!! (Doporučujeme přečíst si knihu Vesmír v nás, od Michala Burdy).

Radostné vzruchy přináší do duše optimismus a takový člověk pak vnímá svět růžovými brýlemi. Organismus při prožívání rozkoše (třeba při sexuální radosti) vylučuje proti-stresové endorfiny a hormony, jež snižují obsah tuku, což zvyšuje poměr svalové hmoty v těle. Při "extázích" - radosti, jakož i při sexuálním vzrušení, se zvyšuje produkce imunoglobulinu A. Tato protilátka chrání proti infekcím, chřipce, rýmě, i jiným chorobám. (Je-li sexualita doprovázena líbáním, pak si jednotlivci předávají bakterie různého druhu a ty přirozeně nutí imunitní systém posilovat). Příjemné vzruchy, (včetně autoerotiky), navíc také uvolňují napjaté svalstvo a tak působí i proti různým bolestem! (Odstraňují například i menší bolesti zad atak nahrazují "všemocný" - chemický acylpyrin). Sexualita též odstraňuje napětí, spaluje přebytečné kalorie, zpevňuje svalstvo, prokysličuje tělo, posiluje kardiovaskulární systém a hlavně podporuje vitalitu organismu. Čili: příjemné sexuální praktiky odstraňují stres a povznáší duši v každém věku!     Doporučená četba: Přes sexualitu k nadvědomí - Osho. Více v článku: ORGASMUS = ZDRAVÍ a skvělá nálada - dar matky přírody! Nejen o chlebu a vodě je člověk "živ".- http://trefy.cz/org/index.htm


Velice zajímavé články tohoto druhu naleznete v týdeníku SPIRIT - vřele Vám doporučujeme jej číst.

 

http://www.sexus.cz/clanek/1243-zensky-orgasmus-opakovane.html

 

http://www.sexus.cz/     další zajímavé info. na: http://www.tantra-joga.cz

 

Různé zajímavosti z oblasti tajemného vesmíru naleznete na: www.trefy.cz/eter